top of page
קולאז כלים.jpg

חלק א': סדנת כלים

מהי סדנת הכלים של עם סגול?

סדנת הכלים של עם סגול היא סדנה מונחית בת שלושה ימים המועברת בקבוצות קטנות. 

במהלך הסדנה המשתתפים מבצעים תרגילים חווייתיים ומחשבתיים ובכך נפגשים עם אחרים ועם עצמם. הם מקבלים הזדמנות להתבונן על מהלך חייהם, לבחון את הרגליהם ואת הנחות המוצא שלהם ולרכוש מודעות וכלים לשינוי אישי בכיוון הרצוי להם.

אלו כלים אקבל בסדנה?

מעבר מדפוסים מכשילים לדפוסים מאפשרים, כלים בשיפור מערכות יחסים, התמודדות עם דחיינות, כלים ביצירת שינוי אישי, התמודדות עם חסמים, מעבר מריצוי למימוש עצמי, חיזוק תחושת מסוגלות וביטחון עצמי, צליחת אתגרים, בקרה תגובתית, קבלת החלטות, מודעות עצמית וסביבתית, הרחבת פרספקטיבה, שיתוף פעולה, חידוד רצונות, התנהלות בקבוצה, חמלה, קבלה עצמית.

למה עליי לצפות כמשתתף בסדנה?

הסדנות של עם סגול מבוססות על לימוד חוויתי. אין הרצאות, אין שקפים, אין סרטים. העבודה נעשית באמצעות התנסות אישית וקבוצתית בהנחיה של מאמן בכיר מנוסה. ביום טיפוסי של סדנה נעבור 4-5 תרגילים. אחרי הסבר קצר על הוראות התרגיל, נעשה את התרגיל ביחידות, בקבוצות קטנות או ככיתה שלמה. בסיום התרגיל נקיים דיון פתוח סביב ההתנסות ונאסוף תובנות משמעותיות לחיינו האישיים.

באילו נושאים נעסוק?

הנושא המרכזי של סדנת הכלים הוא המשתתף ומסע חייו. לכל אחד מהמשתתפים תהיה הזדמנות להכיר מקרוב את הכישורים והיכולות הייחודיים לו, את נקודות העיוורון, את המסכות ואת תקרות הזכוכית אשר מגבילות את התוצאות שהמשתתף משיג בנושאים שחשובים לו.

המסע הוא אישי וכל משתתף בוחר לעצמו באלו נושאים לעסוק ואלו רכיבים של חייו לבחון. ארבעה נושאים שעולים תכופות הם: זוגיות ומערכות יחסים, קריירה ובטחון כלכלי, בריאות (כושר, תזונה), בחירת כיוון ומימוש עצמי.

מבנה הסדנה

הסדנה מתקיימת במבנה הבא:

יום חמישי 10:00 – 20:30

יום שישי 10:00 – 18:30

יום שבת 10:00 – 20:30

מפגש ערב (בחלוף מספר ימים) 18:00-23:00

 

עלות

המחיר הבסיסי של סדנת הכלים הוא 2,880 ש"ח. כעמותה, אנו גאים באפשרות להציע אותה כעת ב-1,440 ש"ח. מובטח החזר כספי מלא לכל מי שסיים את סדנת הכלים ואינו שבע רצון, מכל סיבה שהיא, אחרי שהשלים את מלוא רכיבי הסדנה.

שרון ברק עם סגול

בחן את עצמך: האם סדנת הכלים מתאימה לך?

(נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות, אך מתייחס (בשוויון) לשני המינים)

רשום לעצמך כל מידת ההסכמה שלך עם כל היגד כאשר 5 = מסכים מאוד ו-1= לא מסכים בכלל.

סכם את התוצאות ומצא את הניתוח המתאים לך.

 

1. יש כמה תחומים בחיים שלי שיכולים להשתפר (זוגיות, קריירה, משפחה, בריאות, חברים, כושר, תחביבים, למידה וכו').

2. הגברת מודעות כלפי הדברים שמנהלים אותי ודפוסים שחוזרים על עצמם תסייע לי לבחור את החיים שאני באמת רוצה לחיות.

3. יש ביכולתי לתת אמון ולהתמסר למנחה ולתהליך בכדי לאפשר למידה וצמיחה.

4. על אף המבוכה ההתחלתית, בתנאים הנכונים קבוצה היא מקום נפלא להיכרות, להרחבת הפרספקטיבה ולקבלת תמיכה.

5. מרגש אותי לחשוב שאני יכול להיות משמעותי לאנשים אחרים, להיות אוזן קשבת, להאיר בפניהם נקודה שהם לא ראו ולגרום להם להרגיש טוב עם עצמם.

6. אני מתחבר יותר לעבודה חווייתית ופעילה מאשר להרצאה. האינטראקציה שלי עם עצמי ועם אחרים מאפשרת לבחון דברים מחדש ולהגיע לתובנות בצורה עמוקה יותר.

7. אני פתוח לשמוע על כל מני מחשבות ורעיונות, בייחוד כאשר הן מתבססות על מחקר מדעי או ניסיון מוכח. אאמץ מה שארצה לאמץ.

8. יש בי מקום לשנות דברים שחשבתי, לערוך שינויים מסוימים בחיי ולשפר את הדברים שלא משרתים אותי.

אם קיבלת 13 ומטה:

נראה שאתה פחות בשל לעשות את סדנת הכלים בשלב זה.

זו אמנם סדנת מבוא והיא מתאימה גם למי שמעולם לא עשו דבר דומה לזה, אבל נראה שאתה חושש וסגור בפני מפגש עם עצמך ועם אחרים כרגע. אפשר לחיות את החיים גם מבלי לבחור בתהליך שעובר דרך "מודעות-כלים-בחירה". אנחנו מאחלים לך כל טוב ומקווים לראות אותך בעתיד, לאחר שתהיה במקום של יותר פתיחות והתמסרות לתהליך.

 

 

אם קיבלת 14-25:

אתה מגיע עם חששות וספקות מסוימות באשר ליכולת שלך להתחבר לתהליך, לתוכן ולאנשים. ייתכן שזה מגיע מפחד שיהיה לך קשה או לא נוח וייתכן שמתחושה שאין לך צורך לשנות הרבה בחייך. נשמע שאתה בדיוק במקום הנכון והמתאים לחוות חוויה כזאת. סדנת הכלים נועדה בדיוק לאנשים כמוך! היא מותאמת לאנשים שלא שוחים בעולם הסדנאות וההתפתחות האישית ומהווה חוויה ראשונית חיובית. הסדנה תפתח לך דרך חדשה של צמיחה והיכרות עם עצמך, או לכל הפחות תהיה חוויה מגדילה של מסוגלות והתגברות על חששות.

 

אם קיבלת 26-40:

נמצאה התאמה גבוהה בין אישיותך ועמדותיך לבין הסדנה.

אתה תקשורתי, בעל רגישות לעצמך ולקבוצה ונראה שאתה תסתדר מצוין עם סוג העבודה, עם המנחים ועם הקבוצה. אנחנו בטוחים שיש לך הרבה מה להביא לשאר המשתתפים, אך לא פחות מכך מגיע לך גם הרבה לקבל. בין אם זו החוויה הראשונה שלך ובין אם חווית כבר סדנאות בחייך, סדנת כלים תביא לחייך תובנות חדשות, תפגיש אותך עם דברים שטרם פגשת, תתרום לך המון ותעיף אותך גבוה.

bottom of page