עם תשוקה השמיים הם הגבול

מי אתה?

אדיר בן טובים, בן 32 מלוד, יזם ומנהל של "מכאן סדנאות הסברה ישראלית".

באיזו תכנית השתתפת?

השתתפתי בתכנית למצויינות אישית וחברתית של עם סגול, מסלול 003.

על איזה שינוי שיזמת אתה רוצה לספר לנו?

בשלב מסויים בתכנית המצויינות, לאחר שני סופי שבוע של סדנאות הגענו לשלב בו התבקשנו להצהיר על שלוש התחייבויות שלנו לעצמנו ולעולם. מימוש וקידום הפרוייקט של גאווה בסלון עליו אספר כאן היה אחת מההצהרות שלי.

הרעיון ליזום מפגשי להט"בים עם הקהילה עלה כשנה לפני ההשתתפות בתכנית של עם סגול. הכל התחיל כשבמסגרת העבודה שלי הגיעה ללוד, שם אני גר, קבוצה של 35 נערות ונערים דתיים מגוש עציון. במסגרת הסדנאות שהעברתי להם, הם ביקשו לשמוע על היציאה שלי מהארון, על הזהות הלהט"בית והתמודדות היומיומית בחברה הדתית בכלל ובחברה הישראלית בפרט. השיחה היתה מאוד מרגשת, פתוחה וגם מאתגרת. כשחזרתי הבייתה מלא סיפוק ראיתי בפייסבוק חברים שהיו בטקס המציין 7 שנים לרצח בברנוער, וחשבתי לעצמי: זה חשוב להיות בטקסים האלו, אבל אולי כדאי לתת מענה יותר אינטימי ומשמעותי לנושא הלהטב״י. אינטימי יותר ממצעדי הגאווה, משמעותי יותר מרק השתתפות הטקס. ואז עלה בי הרעיון לעשות את מה שעשיתי לאותם חבר׳ה מגוש עציון בכל הארץ. בעיני פעילות כזו חשובה לא פחות ממצעדים וטקסים. זה מראה על ההתבגרות של הקהילה הגאה, על החיבור שלה לקהילות מחוץ לתל אביב.

האם הפעילות צלחה?

בהחלט! כשהחלטתי לממש את החזון של גאווה בסלון שיתפתי שני חברים שלי מהתכנית בעם סגול, עומר ואיריס, ועוד אנשים רבים אשר כמעט כולם התלהבו מאוד מהרעיון ורצו לשתף פעולה. הארגונים שלקחו חלק בפעילות הם רבים ומרשימים: ארגון חוש"ן, איגי (ארגון נוער גאה), דרך שירה בנקי והאגודה למען הלהט"ב בישראל. וכמובן, הבאתי את כל החברים לתכנית בעם סגול למפגש בלוד, עיר מגוריי.

הפעילות כללה 23 מפגשים במקומות שונים בארץ. בפרוייקט לקחו חלק כ- 300 משתתפים אותם הנחו להט"בים מכל קצוות הקשת הלהט"בית. היה מאוד מרגש ומגוון. היו מרכזים שהגיעו אליהם 40 איש והיו כאלה שהגיעו אליהם 5 אנשים וכל אחד מהם היה מיוחד מאוד בדרכו שלו. התחושה היא שהאירוע הביא בשורה לכמות גדולה של אנשים. למפגשים הללו יכולת השפעה עצומה המניבה פירות ובעלת פוטנציאל להתרחבות והתעצמות.

משפט של השראה לסיום?

כאדם שיזם ארגון שעוסק בסדנאות מנהיגות אני יכול לומר שכל מיזם חברתי מתחיל בצורך גדול ועצמי שלך, משם תצמח תחושה של תשוקה עזה לתחום העשייה הספציפי הזה והיכולת לגייס שותפים לאותה מטרה משותפת. בניגוד להרצל, אני מאמין שכשרוצים, זה לא מספיק! חייבים תשוקה - ועם תשוקה השמיים הם הגבול.

פוסטים אחרונים
תעקבו אחרינו
  • Facebook