top of page

"הרבה יותר נעים לי ונוח לי חזרתי להיות מיכל שאני זוכרת ומכירה"


מיכל, ספרי על עצמך קצת, מי את?

בת 37, רווקה, גרה בתל אביב, דור ראשון בארץ, נולדתי והתחנכתי בנתניה. מורה בברנקו וייס בת ים, מורה להאטה יוגה ומרצה במכינות קדם צבאיות על הרגש ומסע הזהות הישראלי.

בוגרת 7 שליחות של הסוכנות היהודית בארה"ב ובריטניה ומהמייסדים של עמותת איילים בגליל, בוגרת תנועת הנוער ה"מכבי הצעיר".

מהו הפרויקט שיזמת בעקבות המסע שלך בעם סגול?

פרויקט סיפורי חיים לזקנים:

הפרויקט הוא כתיבת סיפור חיים ויצירת ספרון לכל זקן על ידי מתנדבים שעוברים הכשרה בת שלוש שעות בהם לומדים איך ליצור 'סיפור חיים' של בן אדם ולמקד אותו לכתיבת סיפור בין כמה עמודים. הלמידה נעשית על ידי יצרת סיפור חייהם ויצירת הסיפור האישי של כל אחד לאחר שהם חווים זאת על עצמם הם מבינים כי הדבר אפשרי, ועושים זאת עם הזקן.

המתנדב מתחייב לקיים שני מפגשים עם הזקן/ה בהם כותבים את סיפור חייהם ומשם הסיפורים מגיעים אלי לעריכה ויצירת ספרון שישאר איתם ולדורותיהם.

במקביל אנחנו יוצרים קשר עם מוזיאון בית התפוצות וכל זקן/ה שיסכים וירצה הסיפור יועבר גם לשם.

מכוון שהשיתוף פעולה נעשה עם מועדון זקנים בנחלת יצחק-זהב בנחלה, בסיום התהליך נערוך שם טקס חלוקת הספרונים שאליו יגיעו כל המתנדבים והזקנים וכל מי שלקח חלק בפרויקט.

* זקנים ולא קשישים על שום מה? - מילת כבוד, בעבר השתמשו בזקנים כביטוי לחכמי העם זקני העם האנשים המכובדים ביותר.

אז איך התחיל פרויקט סיפורי חיים?

אני חלק המסע ה8 של עם סגול, קבוצת לב מלא. במהלך המסע אנחנו מתחלקים לצווים ומפתחים מיזם חברתי משמעותי לחברה הישראלית. כחלק מהצוות לא התחברתי לאף פרויקט משמעותי שעמד על הפרק. באחד המפגשים אילנה, חברתי למסע, אמרה שיש לה בשכונה מועדון גיל הזהב והם מחפשים דברים משמעותיים ומעניינים לזקנים, לא עוד הרצאה או סדנה, משהו חדש.

נזכרתי בסבא שלי, שנפטר לפני כחמש שנים, הוא נהג לספר לי המון סיפורים קטועים והעביר לי פיסות מידע מחייו אך מעולם לא תיעדתי ואין אף אחד שיודע לתת את רצף סיפורי חייו של האיש הנפלא הזה. הרגשתי שחסר לי סיפור חיו של סבי, בעצם כל הסבים והסבתות שלי. מיד התחלתי לחבר את כל חלקי הפאזל, התקשרתי לחבר שמלמד את נושא הנרטיב סטורי והוא התגייס לפרויקט מיד. כך נולד פרויקט סיפור לחיים.

מה עם סגול נתן לך חוץ ממרחב יצירה לפרויקט הנפלא הזה?

את סדנת היסודות קיבלתי ללא עלות, הרגשתי שהסדנה תרמה לי רבות וחיזקה את תכונות הקיימות אצלי שלא ידעתי עד כמה הן היו צריכות חיזוק, תמיכה ולהסתכל עליהן מנקודת מבט שונה.

לסדנת עומק הגעתי כי כל כך נהניתי מהתהליך של סדנת היסודות, הרגשתי שאני יכולה יותר, ובעזרת סדנת העומק אוכל להגיע לעוד מקומות רדומים. הרגשתי שאני צריכה להתמקד בלהוציא את הטוב ביותר שבי ולחיות בדרכי הוויה חדשות ומכוונות עבורי יותר. סדנת העומק תלתלה אותי, הוציאה אותי מאזור הנוחות וגרמה לי לחשוף את כל העכבות שאני שמה לעצמי. למסע הגעתי כבר מוכנה ויודעת מראש שאין סיכוי שאני עוצרת פה, אם קיבלתי כל כך הרבה לעצמי משתי הסדנאות הראשונות, אני חייבת להמשיך למעגל השלישי והרביעי ולהעניק למשפחתי, חברי, קהילתי ולמדינת ישראל. יותר ולכן אני מרגישה היום, שהרבה יותר נעים לי ונוח לי חזרתי להיות מיכל שאני זוכרת ומכירה. אני מקבלת כוחות אדירים מהמסע, מהקבוצה ומהדרך של עם סגול.

פוסטים אחרונים
תעקבו אחרינו
  • Facebook
bottom of page